Interpelancë edhe për Mariçiç dhe Nikollovski pas Dimitrovit

Mariçiç dhe Nikollovski – radhë në listën e VMRO-DPMNE për interpelancë Pas Zëvendës Kryeministrit për Çështjet Evropiane, ishte radha e Zëvendës Kryeministrit për Korrupsionin dhe Ministrit të Drejtësisë, dhe këtë herë arsyeja është raporti i “Transparencës” VMRO-DPMNE do të paraqesë një interpelancë kundër Zëvendës Kryeministrit për Parandalimin e Korrupsionit Ljupço Nikollovski dhe kundër Ministrit të Drejtësisë Bojan Mariçiç, për shkak të 111 vendeve për Maqedoninë e Veriut në listën e perceptimit të korrupsionit të “Transparencës”. Kjo u njoftua nga Nënkryetari i VMRO-DPMNE dhe deputeti Vlado Misajlovski, i cili kërkon dorëheqjen e të dy anëtarëve të Qeverisë.
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

23 thoughts on “Interpelancë edhe për Mariçiç dhe Nikollovski pas Dimitrovit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *