Gjobiten 164 vozitës në Shkup, 28 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (31.01.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Qytetit të Shkupit ka regjistruar 164 shkelje të rregullave të trafikut dhe atë: 24 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 28 për tejkalim të shpejtësisë, 7 për vozitje në gjendje të dehur, 10 për vetura të paregjistruara ose teknikisht të parregullta, 2 për kalim në të kuqe në semafor, 3 për përdorim të telefonit, 5 për mos vënie të rripit të sigurisë dhe 24 për parkim të parregullt.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *