Një burrë hedh benzinë ​​mbi vete dhe u vetëvra në një nga rrugët më të famshme të Moskës

Një burrë derdhi benzinë ​​mbi vete dje dhe i vuri flakën vetes në një nga rrugët më të famshme në Moskë. Aktualisht ai është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Një kalimtar arriti të filmonte ngjarjen, ndërsa policia së bashku me kalimtarët e tjerë u përpoqën ta ndihmonin burrin. Videoja tregon një punëtor që hedh dëborë në një njeri për të shuar një zjarr.

Mediat raportuan se incidenti nuk kishte të bënte me protestat që u mbajtën në mbështetje të Navalny. Një burim i shërbimit të urgjencës tha se burri kishte probleme me borxhin, ndërsa të tjerët thanë se vuante nga një çrregullim mendor.

Në tetor, një incident i ngjashëm ndodhi kur një burrë i vuri flakën vetes në Shën Petersburg me shkrimin: “Urime ditëlindjen, zoti President”.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

192 thoughts on “Një burrë hedh benzinë ​​mbi vete dhe u vetëvra në një nga rrugët më të famshme të Moskës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *