Protesta e Monstrës, Spasovski: Do ketë dënime dhe përgjegjësi

“Nuk ka asnjë ngjarje të vetme që nuk veprohet, unë mendoj se jeni duke menduar për protestën të Premten. Sigurisht, ka akuza penale, ka edhe akuza për kundërvajtje. Ne do të informojmë në detaje nesër ose pasnesër bazuar në atë që do të bëhet dhe do të përfundojë nga Departamenti i Krimit të Dhunshëm dhe Prokuroria Publike. Pra, askund nuk ka një situatë ku nuk ndërmerret asnjë veprim. Është vetëm një vlerësim i mënyrës dhe mënyrës për ta mbajtur situatën në një nivel të kënaqshëm dhe për të shmangur dëmet e mëdha. “Por përgjegjësia sigurisht që do të jetë atje.” tha Spasovski, duke iu përgjigjur vërejtjeve. Protesta për “Monstrën” u zhvillua të Premten pasi në fjalët përmbyllëse në gjykimin e përsëritur prokurorja Fatime Fetai qëndroi në akuzën se në çështjen e pesë vrasjeve pranë Liqenit të Smilkovo është terrorizëm dhe kërkoi burgim të përjetshëm për tre të pandehurit, për dy dënime maksimale me burg dhe për një ai kërkoi pafajësi.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Protesta e Monstrës, Spasovski: Do ketë dënime dhe përgjegjësi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *