Sot vendosen marrëdhëniet diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit

Kosova dhe Izraeli do të nënshkruajnë sot marrëveshjen për marrëdhënie diplomatike mes tyre.

Kjo do të bëhet përmes një ceremonie solemne virtuale.

Dy ditë më parë, këtë e ka bërë të ditur edhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.

“Ditën e Hënë me datë 1 Shkurt, me një ceremoni solemne virtuale, do të firmoset formalizimi i marrëdhënieve diplomatike mes Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Izraelit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

89 thoughts on “Sot vendosen marrëdhëniet diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *