Në vetëm tre ditë, administratorët nga MKO morën vendimet

Administratorët nga MKK morën vendime brenda tre ditësh. Zëvendës Kryeministri i Parë Artan Grubi informoi për këtë në takimin e sotëm me Ministrin e Shoqërisë së Informacionit dhe Administratës Jeton Shaqiri. Këta punonjës që nuk shkuan në punë për vite me radhë, por morën një pagë me vendim të Qeverisë u shpërndanë në 237 institucione. Për vite me radhë kishte kritika ndaj tyre, sepse ata ishin ulur në shtëpi dhe po merrnin një rrogë, dhe atyre u kërkohej të merrnin një punë. Më parë ishte njoftuar se Ministria e Brendshme, Zyra e të Ardhurave Publike dhe Zyra e Avokatit të Shtetit do të marrin shumicën e 1,349 punonjësve “kuadër” nga Ministria e Sistemit Politik dhe Marrëdhëniet me Komunitetin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

11 thoughts on “Në vetëm tre ditë, administratorët nga MKO morën vendimet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *