Vazhdon gjobitja e personave që nuk mbajnë maskën mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (01/02.02.2021) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 431 shkelje për mosmbajtje të maskës për mbrojtje nga Cvoid-19. Nga Ministria për Punë të Brendshme (MPB) në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim mbrojtjen nga pandemia Covid-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

65 thoughts on “Vazhdon gjobitja e personave që nuk mbajnë maskën mbrojtëse

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *