Akuza penale kundër 14 pjesëmarrësve në protestat e Monstrës

Ministria e Brendshme identifikoi 14 persona të tjerë që morën pjesë në protestat për Monstrën. Kundër të gjithë do të ngrihen akuza penale për pjesëmarrje në incidente dhe shkatërrim të ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Jashtme, makinave të Ministrisë së Brendshme dhe sulmeve ndaj policisë. “Protesta është një e drejtë demokratike, por mosrespektimi i rregulloreve ligjore duhet të sanksionohet. Në njësinë për krim të dhunshëm, 14 persona u identifikuan dhe u thirrën për një intervistë dje, dhe akuzat do të ngrihen kundër tyre. “Ata janë të gjithë të rritur, përveç një personi i cili u thirr për një intervistë në prani të një prindi,” tha Spasovski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Akuza penale kundër 14 pjesëmarrësve në protestat e Monstrës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *