Polonia hap hotelet, teatrot dhe kinematë me 50% të kapaciteteve

Duke folur në një konferencë shtypi kryeministri gjithashtu tha që kinematë dhe teatrot mund të hapen përsëri, por do të zbatohej i njëjti rregull me 50% të kapaciteteve.

“Aktivitetet sportive dhe rekreative në natyrë gjithashtu do të lejohen, megjithatë palestrat dhe klubet e fitnesit do të qëndrojnë të mbyllura”, shtoi Morawiecki.

Kryeministri tha se rregulloret e reja do të ishin në fuqi pas dy javësh duke filluar që nga e premtja e ardhshme, për t’i dhënë kohë të gjithëve për t’u përgatitur për ndryshimet.

Polonia është një nga vendet më të goditura nga pandemia e Covid-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Polonia hap hotelet, teatrot dhe kinematë me 50% të kapaciteteve

  • 10/17/2021 at 19:32
    Permalink

    119537 440245You produced some decent points there. I looked online towards the concern and discovered most people is going in addition to using your web site. 79593

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *