Sot mbahet seanca e Komisionit Parlamentar për Financa dhe Buxhet

Një seancë e Komisionit për Financa dhe Buxhet është caktuar për sot në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Anëtarët e Komisionit do të diskutojnë dy projektligje në leximin e dytë me procedurë të përmbledhur.

Në rendin e ditës janë Projektligji për Huamarrjen nga Banka Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim-Banka Botërore sipas Marrëveshjes së Huasë për financimin e projektit për promovimin e arsimit fillor, si dhe Projektligji për Huamarrjen nga BERZH për marrëveshjen e financimit për projekti për prezantimin e transportit të shpejtë me autobus në Shkup.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Sot mbahet seanca e Komisionit Parlamentar për Financa dhe Buxhet

  • 10/31/2021 at 09:34
    Permalink

    976212 304544Thanks for the post. I like your writing style – Im trying to start a blog myself, I believe I may possibly read thru all your posts for some suggestions! Thanks once more. 126672

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *