Vuçiç luftë mafias: Ata janë gati, nuk do lejojmë një Zemun të ri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic., Tha se një grup prej 17 tifozësh dhe kriminelësh u arrestua sot në Beograd, të cilët dyshohen për krimet më të rënda – vrasje, rrëmbime dhe trafik droge, si dhe zhvatje.

“Kjo është një goditje e madhe për mafien. Policia është e vetëdijshme për shumë zhdukje dhe rrëmbime dhe supozon se këta njerëz nuk janë më gjallë, por që nuk ka prova të mjaftueshme për shumë gjëra. “Ata menduan se nuk kishte trup, nuk kishte punë, dhe ju e dini për muaj me radhë që njerëzit po zhduken dhe ju supozoni se nuk janë gjallë,” tha ai.

“Ju shihni disa të shtëna dhe shihni se dikush hyn në ndërtesë dhe nuk del kurrë. Por ne nuk kemi asnjë provë që ky person u vra. A mund të kishte ndodhur kjo pesë muaj më parë? Jo Ne i kemi ndjekur të gjitha këto me muaj dhe e dimë se ku po përgatiteshin snajperët, në cilat fshatra ata qëlluan me pushkë dhe kush do të ishte shënjestra. “Ne dimë gjithçka,” tha Vuçiç, duke shtuar se nuk ishte e mundur të zgjidhej kur do të fillonte një veprim i tillë, pasi policia kishte punuar në të për disa kohë.

Ai gjithashtu tha se kriminelët përdorin rrjete speciale të komunikimit, përdorin acide për të shkatërruar gjurmët.

“Shteti ka fituar. A doni të ju tregoj se kush supozohej të ishte shënjestra e tyre? “A mendoni se shteti nuk e ka ndjekur këtë për muaj?” Pyeti ai.

Ministri i Brendshëm Alexander Vulin tha sot se nuk do të lejonte krijimin e një klani të ri Zemun. 24pres/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

13 thoughts on “Vuçiç luftë mafias: Ata janë gati, nuk do lejojmë një Zemun të ri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *