Zemaj: Vaksina po vjen, në qershor dhe korrik vendi i kthehet normalitetit

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se pas ardhjes së vaksinës anti-COVID, do t’i kthehet vendi normalitetit.

Gjatë vizitës së tij në Spitalin e Vushtrrisë, Zemaj ka deklaruar se në qershor dhe korrik vendi do t’i kthehet normalitetit.

Po ashtu, ai thotë se presin që gjatë këtij viti të angazhohen 1000 persona staf i mesëm në spitalet e Kosovës.

“Ju kemi dhënë zgjidhje shumë problemeve që kanë qenë të trashëguara. Profesinstët tanë politikat e MSH-së, arritën ta vënë në përdorim plazmën për trajtim me Covid-19. Spitali i Vushtrrisë na ka ndihmuar shumë në menaxhimin e pandemisë. Vaksina po vjen, prioritet i vaksinimit do të jetë personeli shëndetësor dhe shpresojmë së në qershor dhe korrik t’i kthemi normalitetit në vend. 1000 persona staf të mesëm do t’i angazhojmë gjatë këtij viti”, tha ai./Zëri

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Zemaj: Vaksina po vjen, në qershor dhe korrik vendi i kthehet normalitetit

 • 10/24/2021 at 06:30
  Permalink

  640392 245653Good post. I be taught one thing more challenging on entirely different blogs everyday. It will all of the time be stimulating to learn content material from other writers and apply slightly 1 thing from their store. Id desire to use some with the content on my weblog whether you dont mind. Natually Ill give you a hyperlink on your net weblog. Thanks for sharing. 250166

  Reply
 • 10/16/2021 at 03:45
  Permalink

  592116 850710Hi this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or in the event you need to manually code with HTML. Im starting a blog soon but have no coding information so I wanted to get guidance from someone with experience. Any support would be greatly appreciated! 794484

  Reply
 • 10/08/2021 at 19:07
  Permalink

  648964 307480Hey, you used to write great, but the last couple of posts have been kinda boringK I miss your excellent writings. Past couple of posts are just a bit out of track! come on! 724188

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *