Zgjedhjet e brendshme, Shekerinska: Zaev do të ketë kundër-kandidatë në LSDM

Radmila Sekerinska, Ministrja e Mbrojtjes, pret më shumë kandidatë në zgjedhjen e kryetarit të LSDM-së që do të mbahet në pranverë dhe sipas të cilit, sipas statutit të ri, do të votojë e gjithë anëtarësia e partisë në pushtet. Nënkryetari i Bashkimit Social Demokrat të Maqedonisë pret që më shumë kandidatë të aplikojnë për president në zgjedhjet e ardhshme brenda partisë për herë të parë. – Shpresoj të ketë kundërshtarë, gjë që do ta bëjë procesin më të mirë. Nëse ka vetëm një kandidat, kjo do të zvogëlojë rëndësinë e procesit. Isshtë më mirë të kesh kundërshtarë, megjithëse mund të mos jenë favoritë, sepse presidenti aktual fitoi zgjedhjet lokale, zgjedhjet parlamentare, zgjedhjet presidenciale, tha Sekerinska në Top Tema të Telma.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *