MSH: 8 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë informon, sipas të dhënave të marra nga Instituti i Shëndetit Publik, se në 24 orët e fundit janë kryer 1.846 teste, dhe 199 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar. Në: Shkup – 80, Ohër – 19, Kavadarci -19, Tetovë -14, Prilep – 13, Kumanovë – 9, Gostivar dhe Veles 7 secili, Strumica dhe Gjevgjelia 6 secili, Manastiri dhe Struga 5 secili, Sveti Nikole, Resnja dhe Delçevo 2 secili, Stip, Kocani dhe Kratovo 1 secili. Janë 264 pacientë të rikuperuar nga: Shkupi – 111, Ohri – 66, Struga – 35, Kumanova dhe Velesi secili 9, Berova – 6, Probishtipi – 5, Manastiri – 4, Kocani, Sveti Nikole, Kriva Palanka dhe Radovishi 3 secili, Tetova , Stip, Kavadarci, Strumica, Kërçovë, Dibër dhe Kratovë 1 secila. Janë raportuar gjithsej 8 vdekje, 2 pacientë nga Kocani (74, 70) dhe një vdekje secili nga Shkupi (76), Resneni (88), Kavadarci (77), Gostivari (70), Gjevgjelia (63) dhe Manastiri ( 65) Të gjithë vdiqën në spital. meta/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

40 thoughts on “MSH: 8 viktima nga Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *