Një tërmet i fortë godet Jugun e Filipineve

Sipas agjencisë sizmologe të Filipineve tërmeti ka qenë me një magnitudë 6.3 në një thellësi prej 10 km.

Ndërkohë Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë së Filipineve (Philvolcs) tha se tërmeti u regjistrua në  thellësinë 15 km, duke shtuar se ishte tektonik.

Vendi i Azisë Juglindore është në Unazën e Zjarrit të Paqësorit, gjeologjikisht aktiv dhe përjeton tërmete të shpeshta, veçanërisht në jug.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

163 thoughts on “Një tërmet i fortë godet Jugun e Filipineve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *