Zaev: Jo zgjedhje të parakohshme parlamentare

Më në fund duhet të ndalojmë zgjedhjet e parakohshme, ato ndalin kapacitetet prodhuese dhe ekonominë e përgjithshme maqedonase, tha sot kryeministri Zoran Zaev në Gjevgjeli, duke iu përgjigjur kërkesës së liderit të VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski për zgjedhje të parakohshme parlamentare, të cilat do të mbaheshin së bashku me lokale. “Të gjitha vendimet e vështira të marra në të kaluarën ishin për shkak të standardit ekonomik të njerëzve, për të krijuar vende të reja pune, për të motivuar investitorë të tillë për të investuar në investime të reja, për të krijuar vende pune, për të rritur eksportet e tyre, prodhimi i brendshëm bruto i vendit “dhe bashkë me të edhe mirëqenien e të gjithë kombit”. tha Zaev sot në Gjevgjeli.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *