Derivatet pësojnë rritje të çmimeve

Çmimet me pakicë i karburanteve EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të rriten për një denarë e gjysmë, ndërsa çmimi i EURODIESEL dhe Vajit Ekstra të lehtë do të rritet për një denarë, njofton Komisioni Rregullator i Energjetikës, transmeton Alsat. Sipas ndryshimeve të fundit, EUROSUPER BS-95 do të shitet për 62.50 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të shitet për 64,50 den/litër. Çmimi i EURODIESEL dhe Vajit Ekstra të lehtë do të shitet për 53,00 den/ litër.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

30 thoughts on “Derivatet pësojnë rritje të çmimeve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *