Ka ardhur varianti i ri i covid/ Manastirliu thotë se rriten rastet e riinfektimeve tek të rinjtë

Përballë shifrave që kalojnë 1000 të infektuar në ditë, neglizhencës fatale të qytetarëve ndaj masave antikovid dhe hardallisjes nga  të rinjtë pa kufi në lokale, kryeministri bëri këtë paralajmërim”, tha Manastiruliu.

“Do të jetë policia e shtetit, do të jenë inspektoriatet që do ta imponojnë  me forcë , zbatimin e masave dhe natyrisht edhe me të gjitha gjobat përkatëse të cilat do ti rrisim. së shpejti në ditët në vijim do ti rrisim gjobat për baret , restorantet, lokalet, qendrat tregtare. Dhe do të bëjmë një shkallëzim sipas hapësirave dhe sippas kushteve për abuzim”, tha Rama.

Për momentin qeveria është hezituese në përdorimin masës ekstreme siç është mbyllja totale e vendit. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

28 thoughts on “Ka ardhur varianti i ri i covid/ Manastirliu thotë se rriten rastet e riinfektimeve tek të rinjtë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *