Këtë javë priten ulje të temperaturave në vend

Nga sot deri të enjten, territori ynë do të preket nga një seri valësh ajri të lagësht që do të shkaktojnë mot të ndryshueshëm me shi të herëpashershëm. Do të ketë reshje më intensive në zonat perëndimore ku lokalisht do të bien mbi 25 l / m2 sedimente uji. Në nivel lokal, do të ketë kushte për shtrëngata dhe do të ketë erëra mesatare deri të forta, herë pas here në disa vende dhe erë e fortë nga jugu dhe jugperëndimi. Do të ketë kushte dëbore vetëm në malet më të larta në perëndim. Temperaturat do të rriten në intervalin prej 11 deri në 18 gradë. Në Shkup dhe zonën përreth, moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me kushte për shi të herëpashershëm. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga jugu. Temperatura maksimale ditore e ajrit do të rritet në intervalin prej 13 deri në 16 gradë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *