Vaksinohen mbi 3.4 milion banorë, Izraeli nis lehtësimin e masave kundër COVID-19

Ndryshe nga vendet evropiane, Izraeli ka filluar me lehtësimin e masave kundër pandemisë derisa po zhvillon një fushatë të gjerë vaksinimi kundër COVID-19. Parukeritë dhe disa biznese tjera u hapën nga dje.

Masat e izolimit ishin fuqizuar në muajin dhjetor të vitit 2020, pasi vendi u përballë me rritje të numrit të të infektuarve me koronavirus. Vendi iu nënshtrua një taktike të mirëmenaxhuar të vaksinimit ku që prej dhjetorit, më shumë se 3.4 milionë qytetarë kanë marrë dozën e parë të vaksinës, raporton A2.

Një sërë masash mbeten ende në fuqi ndërkohë, derisa numri i vaksinimeve të kalojë masën 50 për qind.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Vaksinohen mbi 3.4 milion banorë, Izraeli nis lehtësimin e masave kundër COVID-19

  • 10/08/2021 at 21:19
    Permalink

    59335 990175Ive been absent for some time, but now I remember why I used to adore this blog. Thank you, I will try and check back much more often. How regularly you update your internet site? 217368

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *