Vazhdohet edhe për dy javë ndalesa për hyrje në Greqi

Vendimi i ri për “Vendosje të masave për të kufizuar përkohësisht lidhjet tokësore, ajrore dhe detare të Greqisë, për të ndaluar hyrjen në vend të shtetasve të vendeve të treta përveç vendeve të BE dhe zonës Shengen”, me qëllim të kufizuar përhapjen e korovirusit, tashmë është botuar në Gazetën Zyrtare të Greqisë, dhe ka hyrë në fuqi që nga dita e sotme.

Për turistët dhe shtetasit e huaj për të cilët nuk ka ndalesë, hyrja lejohet vetëm përmes Bullgarisë, dmth përmes kalimit kufitar Promahonas, ndërsa domosdoshmërish duhet test për Covid-19, jo më të vjetër se 72 orë, ose test rapid që mund të bëhet në hyrje të Greqisë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

200 thoughts on “Vazhdohet edhe për dy javë ndalesa për hyrje në Greqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *