Vranësira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu, reshjet më të rrëmbyeshme pritet të jenë në pjesët perëndimore të vendit. Do të ketë edhe kushte për paraqitje të bubullimave. Në disa vende do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 60 km/h).  Pasdite në pjesën më të madhe të vendit reshjet do të ndalen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 11 deri në 18 gradë Celsius.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *