Bitcoin përsëri me shifra rekord, Tesla investon 1.5 miliard dollarë

Çmimet e kriptomonedhave shënojnë rekord të lartë Arsyeja për kërcimin e tanishëm të madh në vlerën e Bitcoin është sepse Tesla konfirmoi se muajin e kaluar ajo investoi 1.5 miliardë dollarë në atë kriptomonedhë. Cryptocurrency më e famshme në botë, Bitcoin, arriti një rekord tjetër, duke arritur një çmim prej mbi 43,000 $, sipas të dhënave nga shkëmbimet e kriptovalutave dhe portalit “CoinMarketCap”. Arsyeja për kërcimin e tanishëm të madh në vlerën e Bitcoin është sepse Tesla konfirmoi se ajo investoi 1.5 miliardë në atë kriptovalutë muajin e kaluar. Politika e re e investimeve e Tesla sugjeron që kompania duhet të investojë më shumë para në mallra rezervë alternative, të tilla si monedhat dixhitale, shkëmbimi i arit dhe të tjerë.
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

159 thoughts on “Bitcoin përsëri me shifra rekord, Tesla investon 1.5 miliard dollarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *