DPMNE: Zaev minoi regjistrimin e popullsisë në politikë

Zaev fundosi regjistrimin në politikë, refuzimi për të mbledhur nënshkrime në Kuvend tregon frikën e përballjes me njerëzit. Falsifikimi i Zaevit është zbuluar. Qeveria dhe Zaev hodhën poshtë iniciativën për të shtyrë regjistrimin e paraqitur nga VMRO-DPMNE. Qeveria dëshiron të kryejë falsifikim me çdo kusht. Zaev e di se po shtyn një regjistrim, i cili nuk pranohet nga qytetarët. Qeveria është e hutuar dhe kjo mund të shihet pas performancave të personave të parë të Zyrës Shtetërore të Statistikave. Vetëm dy muaj para të ashtuquajturit regjistrim të Zaev, ka ende polemika në qeveri se çfarë do të renditet dhe si, por gjithashtu se çfarë informacioni do të kërkohet dhe kush do të jetë në gjendje ta japë atë. Vetëm Zaev mund të organizojë një regjistrim, i cili tashmë e ka ndarë vendin. “Në vend të një ligji të miratuar me konsensus, Zaev zgjodhi të përmbushë marrëveshjet e koalicionit, në vend të një operacioni statistikor, Zaev do të bëjë një treg politik,” tha VMRO-DPMNE.
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

22 thoughts on “DPMNE: Zaev minoi regjistrimin e popullsisë në politikë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *