Zaev paralajmëron fshesën për kryetarët e komunave të LSDM-së

Kryeministri Zoran Zaev tha sot se ai personalisht do të qëndronte pas kandidaturave të disa kryetarëve në detyrë në zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë. Kryetarët e tanishëm të komunave të Vallandovës, Bogdancit, Konçes, Koçanit, Staro Nagoricane, Krushevo, Mavrovo-Rostusha, Demir Kapija, Shtip, janë disa nga ata prej të cilëve Zaev është i kënaqur me rezultatet në katër vitet e fundit. Ai i përmendi ata si zyrtarë aktualë lokalë të cilët do të jenë përsëri kandidatë në zgjedhjet lokale. Kryetarët e komunave të Shkupit dhe Qytetit të Shkupit nuk u përmendën, si dhe kryetarët e qyteteve më të mëdha në vend, por është për t’u habitur të tregohet suksesi i kryetarit të ri të Shtipit, i cili është në detyrë vetëm dy muaj. “LSDM gjithmonë dëgjon zërin e njerëzve dhe të gjithë ata që ishin të mirë dhe shërbyen mirë kanë shanset më të mira për të qenë përsëri kandidatë. Aty ku qytetarët nuk janë të kënaqur, do të ketë të rinj. “Unë personalisht do të qëndroj pas disa kandidatëve, por kjo nuk do të thotë se ata do të zgjidhen, do të jetë një vendim i përbashkët i organeve dhe organeve të partisë, ky është vetëm pozicioni im personal,” tha Zaev. Procedura e emërimit dhe përzgjedhjes do të jetë në maj dhe qershor, pas së cilës vendimi do të merret nga organet e partisë, tha ai.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *