416 raste të reja me Kovid-19, në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në gjithë vendin janë regjistruar gjithsejtë 416 raste të reja të personave të infektuar me Kovid-19, dhe atë: Shkup-186, Prilep-37, Kavadar-29, Ohër -23, Veles dhe Strugë nga 16, tetove-13, Kumanovë-12, Manastir-11, Strumicë-10, Gostivar dhe Shtip nga 8, Koçanë-7, Gjevgjeli, Negotinë dhe Kriva Pallankë nga 5, Radovish dhe Dellçevë nga 4, Sveti Nikollë dhe Berovë nga 3, Kërçovë, Resnjë dhe Dojran nga 2, Probishtip, Vallandovë, Kratovë, Bogdancë dhe Krushevë nga 1. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar edhe 278 pacientë të shëruar. Ndërkohë që 7 pacientë e kanë humbur betejën me Kovid-19 dhe atë 3 nga Shkupi, 2 nga Struga dhe një nga Ohri dhe një nga Kavadari.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *