8000 persona janë regjistruar për të marr vaksinën Covid-19 njoftoi Filipçe

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi mbrëmë në rrjetet sociale se për disa orë pasi u hap faqja në internet www.vakcinacija.mk, 8,000 qytetarë raportuan interesim për vaksinën kundër covid-19. “Të gjitha aplikacionet do të futen në sistemin My Term dhe nuk ka nevojë të azhurnoni më tej të dhënat ose të pyesni dhe informoni mjekun tuaj të familjes që jeni regjistruar. Sipas orarit të dhënë në planin e vaksinimit, mjeku i familjes do t’ju telefonojë dhe do t’ju informojë për datën dhe kohën e saktë kur duhet të vaksinoheni në pikën që zgjidhni. Në fazën e parë, punëtorët shëndetësorë dhe qytetarët mbi 70 vjeç do të vaksinohen. Të gjithë të tjerët që janë regjistruar do të kontaktohen kur grupi i tyre do të vaksinohet në përputhje me strategjinë kombëtare. “Vaksinimi është vullnetar dhe zbatohet në përputhje me strategjinë e vaksinimit në vendin tonë,” shtoi ministri. meta/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “8000 persona janë regjistruar për të marr vaksinën Covid-19 njoftoi Filipçe

  • 11/20/2021 at 01:47
    Permalink

    498403 645382So, is this just for males, just for ladies, or is it for both sexes If it s not, then do women require to do anything different to put on muscle 513846

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *