MPB: 379 sanksione për mosmbajtje të maskës

Gjatë ditës së djeshme (11/12.02.2021) në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsejtë 379 shkelje për mosmbajtjetë maskës mbrojtëse si masë preventive për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Nga MPB-ja në vazhdimësi bëjnë apel për respektim dhe zbatim të masave dhe protokolleve të miratuara nga Qeveria, e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

22 thoughts on “MPB: 379 sanksione për mosmbajtje të maskës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *