Vizita e Ministrit Osmani në BiH u shty

Vizita e Ministrit të Jashtëm të Maqedonisë Bujar Osmani në Bosnjë dhe Hercegovinë e paralajmëruar për sot është shtyrë për arsye teknike dhe organizative, informoi Ministria e Punëve të Jashtme për MIA. – Pas një vizite dy-ditore në Bruksel dhe Luksemburg, Ministri i Jashtëm Bujar Osmani ishte planifikuar të udhëtonte mbrëmë në Sarajevë, ku përveç takimit me homologun e tij, Ministrin e Punëve të Jashtme të Bosnjës dhe Hercegovinës Bisera Turkovic, ai do të takohej me zyrtarë të tjerë. në krye të shtetit të BiH, sipas të njëjtave burime. Ministria e Punëve të Jashtme shton se vizita e punës së Osmanit në Sarajevë u shty sepse për arsye teknike dhe organizative nuk ishte e mundur të realizohej udhëtimi nga Brukseli në Sarajevë. – Osmani dhe Turakovic shprehën keqardhje për rastin e humbur, duke riafirmuar dëshirën për realizimin e shpejtë të takimit reciprok, theksohet në informacionin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të dorëzuar në MIA.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Vizita e Ministrit Osmani në BiH u shty

  • 10/06/2021 at 10:18
    Permalink

    69383 118057Giving you the top News is quite significantly imptortant to us. 597137

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *