A do të arrijë Bitcoin vlerën prej 100,000 dollarë deri në fund të vitit?

Tesla bleu bitcoin me vlerë 1.5 miliard dollarë dhe Brandon Mintz, shefi ekzekutiv i Bitcoin Depot, beson se kjo do të inkurajojë kompanitë e tjera të blejnë bitcoin. Ai madje tha se mund ta imagjinojë që bitcoin do të arrijë një çmim prej sa 100,000 dollarë këtë vit. Të hënën, Tesla lëshoi ​​informacion mbi blerjen e bitcoin, i pari për një kompani të asaj madhësie. Bitcoin u rrit 22 për qind brenda 24 orëve nga njoftimi. Vendimi i Musk për të “hequr para” dhe për t’u kthyer në kriptovaluta sinjalizon fillimin e një trendi – kompanitë e mëdha duke shtuar kriptovaluta në bilancet e tyre, tha Mintz. Gjithashtu, CEO i Twitter kohët e fundit tha se kompania po konsideron të investojë në kriptovaluta. “Unë mendoj se do të krijojë një efekt domino ndërsa koha kalon dhe artikujt e medias flasin për emra të mëdhenj që investojnë në bitcoin”, tha Mintz për Business Insider. Duhet të theksohet se Mintz ka përfitime nga pranimi i bitcoin dhe suksesi i tij. “Do të shihet si një tjetër strehë e sigurt. Possibleshtë e mundur që në 10 vjet, njerëzit në organizatat publike të “ulen” në para, bono dhe – kriptovaluta “. Mintz vazhdon: “Në të kaluarën, ne kemi parë investitorë tregtarë që shtyjnë kërkesën, dhe për këtë arsye çmimin, por këto kompani të mëdha kanë një ndikim shumë më të madh sot, sepse tani ne po flasim për miliarda dollarë që mund të përdoren për të blerë bitcoin në një kohë shumë e shkurtër. ” Kjo është një pikëpamje e ndarë nga shumë, duke përfshirë themeluesin e kompanisë së administrimit të aseteve Arc Invest, Katie Wood. Ajo gjithashtu tha këtë javë se beson se çmimi i bitcoin do të rritet me $ 40,000 nëse secili S&P 500 investon një përqind të bilancit dixhital dhe sa më shumë $ 400,000 nëse investon 10 përqind. Mintz gjithashtu u pajtua me këtë deklaratë. Ai shtoi se ai pret që bitcoin të rritet në 100,000 USD deri në fund të vitit 2021, pasi kompanitë e blejnë atë, dhe gjithashtu përsa i përket vendit ku është Bitcoin në këtë cikël krahasuar me ato të mëparshëm.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

142 thoughts on “A do të arrijë Bitcoin vlerën prej 100,000 dollarë deri në fund të vitit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *