Spitalin Modular, ku vaksinimi i punonjësve shëndetësorë do të fillojë të Mërkurën

Përgatitjet janë duke u zhvilluar në Spitalin Modular, ku vaksinimi i punonjësve shëndetësorë do të fillojë të Mërkurën. Vaksinimi do të bëhet në pesë vende të vaksinimit dhe ekipet e imunizimit do të përfshijnë infermierë dhe mjekë. Spitali modular do të punojë në dy ndërrime nga ora 8 e mëngjesit deri në ora 8 pasdite njofton ministri Filipçe.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *