Isa Mustafa dhe udhheqësia e LDK-së japin dorëheqje

Pas seancës së sotme të kryesisë së partisë, Mustafa tha se ai bëri thirrje që Bordi Kryesor i LDK-së të mblidhet për të zgjedhur një president të ri, që, siç tha ai, do të thotë se ai ka dhënë dorëheqjen. – Ne kishim një seancë të presidencës, të cilën unë e mblodha pas rezultatit të zgjedhjeve. Ky rezultat është shumë i keq për LDK-në dhe ne nuk e prisnim fare, duke pasur parasysh takimet në terren dhe punën e (mbajtësit të listës, Abdullah) Hoti. Unë e kam njoftuar presidencën se do të pres Bordin Kryesor të zgjedhë një president të ri sa më shpejt të jetë e mundur. “Kemi 60 ditë, por do ta bëjmë sa më shpejt të jetë e mundur,” u tha Mustafa gazetarëve para selisë së LDK-së.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

32 thoughts on “Isa Mustafa dhe udhheqësia e LDK-së japin dorëheqje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *