Maqedonia e Veriut, 3000 të vdekur nga fillimi i pandemisë

Që nga fillimi i epidemisë, numri i të vdekurve nga koronavirusi ka qenë 2.998. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 97,101, numri i pacientëve të rikuperuar është 87,960, numri i vdekjeve është 2,998 dhe numri i rasteve aktive është 6,143. Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 487.716 teste të Covid-19. Sot ka 9 viktima. 3 pacientë nga Prilepi vdiqën, 2 pacientë nga Shkupi dhe Tetova, dhe 1 pacient u raportua nga Kumanova dhe Ohri. Pacientët janë të moshës 54-87 vjeç. Të gjithë pacientët vdiqën në spital. Tipi britanik i koronavirusit është gjithashtu i pranishëm në disa qytete të vendit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

21 thoughts on “Maqedonia e Veriut, 3000 të vdekur nga fillimi i pandemisë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *