Moti me diell dhe shumë i ftohtë, temperaturat ulen deri në -16 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare por shumë i ftohtë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -16 deri në -6 gradë, derisa ajo maksimale prej -5 deri në 0 gradë.

Në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në -12 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij deri në 0 gradë Celsiusë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Moti me diell dhe shumë i ftohtë, temperaturat ulen deri në -16 gradë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *