Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Kosnett i shkon në zyrë Albin Kurtit

Kosnett paraditen e së martës takoi liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati për kryeministër.

Takimi mes Kosnett dhe Kurtit u mbajt pa praninë e mediave. Madje edhe pas përfundimit Kosnett nuk ka dhënë deklaratë për medie.

Ndërkohë që Kosentt një ditë pas mbajtës së zgjedhjeve ka uruar qytetarët e Kosovës për daljen në zgjedhjet parlamentare, duke thënë se ata me këtë kanë demonstruar përkushtimin ndaj demokracisë dhe një vizion për të ardhmen.

Po ashtu Konsett ka theksuar se Amerika qëndron në krah të Kosovës duke shpresuar në bashkëpunimin me qeverinë e re.

Lëvizja Vetëvendosje, që pas numërimit të votave të rregullta ka 47.85 për qind të votave.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

177 thoughts on “Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Kosnett i shkon në zyrë Albin Kurtit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *