Osmani: Marrëdhëniet me Kosovën nuk varen nga ndryshimet e qeverive

Marrëdhëniet ndërshtetërore midis Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës janë tradicionalisht të mira, të ngushta. Ne kemi mbi 25 marrëveshje bilaterale të nënshkruara që mbulojnë bashkëpunimin sektorial midis vendeve tona, ka afërsi midis njerëzve dhe bashkëpunimi ynë është i vazhdueshëm dhe i qëndrueshëm dhe nuk varet nga ndryshimet e qeverive te ne ose atje. Ne respektojmë vullnetin e popullit të Kosovës dhe do të bashkëpunojmë me institucionet e Republikës së Kosovës”, tha Osmani. Als/

Ndrshe, fituesi absolut i zgjedhjeve në Kosovë është Lëvizja Vetëvendosje në krye me Albin Kurti, që fitoi  47.88% të votave ose 53 deputetë, pa votat e diasporës që ende nuk janë numëruar.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Osmani: Marrëdhëniet me Kosovën nuk varen nga ndryshimet e qeverive

  • 10/15/2021 at 12:21
    Permalink

    757864 915942Real wonderful details can be discovered on web blog . 411656

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *