Sot prezentohet paketa e pestë antikrizë nga qeveria

Sot, Kryeministri Zoran Zaedev do të paraqesë paketën e pestë ekonomike të masave anti-krizë në një konferencë për shtyp në Qeveri. Në konferencën për shtyp do të marrin pjesë Zëvendës Kryeministri i ngarkuar me Çështjet Ekonomike, Fatmir Bitiqi, Ministri i Financave Fatmir Besimi dhe Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi. Paketa e pestë e masave ekonomike është miratuar në një proces gjithëpërfshirës me të gjithë aktorët përkatës, si dhe katër paketat e kaluara.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Sot prezentohet paketa e pestë antikrizë nga qeveria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *