Mbi 6000 raste aktive me Kovid-19 në Maqedoni

Ka më shumë se 6,000 raste aktive të koronavirusit në vend sipas raportit të MSH. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 97,803, numri i pacientëve të rikuperuar është 88,469, numri i vdekjeve është 3,010 dhe numri i rasteve aktive është 6,324. Ka 2,810 raste aktive në Shkup. Janë 243 në Kumanovë, 220 në Tetovë, 359 në Prilep, 385 në Ohër, 435 në Kavadarci. Ka vetëm 3 raste në Pehçevë dhe 5 në Makedonska Kamenica.Bogdanci dhe Makedonski Brod kanë nga 10 raste secila.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

19 thoughts on “Mbi 6000 raste aktive me Kovid-19 në Maqedoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *