Pendarovski: Nuk jam dakord që përkatësia etnike të jetë në letërnjoftimet

Nëse koalicioni qeverisës pajtohet, nëse ka shumicë dhe nëse ligji miratohet në një procedurë të rregullt, unë nuk kam argumente shumë të mëdha kundër një qëndrimi të tillë që të mos nënshkruaj dekretin njofton Pendarovski. Por shton se nuk është dakord që përkatësia etnike të jetë në letërnjoftimet. Nuk ka asnjë shtet demokratik në botë në të cilin ka etni ose fe. Nuk e kam problem, nuk mendoj se nëse ky ligj miratohet me një dispozitë të tillë do të shkatërrojë shtetin, as që do të ketë pasoja negative. Personalisht, nuk jam dakord, por nëse ata votojnë në atë formë, unë do të nënshkruaj dekretin, megjithëse nuk jam dakord që ai detaj të jetë në letërnjoftimet thekson kreu i shtetit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *