373 raste të reja me Kovid-19, regjistrohen edhe 8 viktima

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2345 teste prej të cilave 373 kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19, dhe atë: Shkup-155, Prilep-47, Kavadar-23, Ohër-22, Kumanovë-20, Tetovë-17, Strugë-10, Manastir-9, Veles, Strumicë dhe Berovë nga 7, Shtip, Kriva Pallankë dhe Dellçevë nga 6, Negotinë-5, Dibër dhe Vallandovë nga 4, Gostivar, Koçan, Resnjë, Probishtip dhe Kratovë nga 3, Gjevgjeli-2 dhe Kërçovë-1. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 309 pacientë të shëruar derisa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 8 persona dhe atë 5 nga Shkupi, një nga Kumanova, një nga Gostivari dhe një nga Prilepi.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

86 thoughts on “373 raste të reja me Kovid-19, regjistrohen edhe 8 viktima

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *