62 shkelje trafiku në Komunën e Ilindenit, 10 vozitës në gjendje të dehur

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme (17.02.2021) ka vazhduar aktivitetet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Komunës së Ilindenit ka shqiptuar 62 gjoba, prej të cilave: 5 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 10 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 5 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara. Të gjithë shkelësve të rregullave të trafikut u janë shqiptuar gjoba adekuate.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *