Një tërmet me madhësi 5.6 trondit Iranin, duke plagosur dhjetra

Të paktën 40 njerëz janë plagosur në një tërmet me madhësi 5.6 ballë në provincat jugperëndimore të Iranit Kogiluyeh dhe Boyer-Ahmad.

Nuk u raportuan viktima, por u raportua dëme materiale.
Njerëzit e Sisakht dhe Yasuj janë evakuuar dhe ekipet e shpëtimit dhe ambulancat janë thirrur në vendin e ngjarjes.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

81 thoughts on “Një tërmet me madhësi 5.6 trondit Iranin, duke plagosur dhjetra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *