Sot seanca të disa komisioneve parlamentare

Komisionet për Zgjedhjet dhe Emërimet, për Sistemin Politik dhe Marrëdhëniet Ndër-Komunitare, për Bujqësinë, Pylltarinë dhe Ekonominë e Ujërave, si dhe Komisioni për Marrëdhëniet Ndër-Komunitare do të mbajnë sot seanca në Parlament.

Komisioni për Zgjedhjet dhe Emërimet do të diskutojë përcaktimin e koeficientit për përcaktimin e pagës së Presidentit dhe anëtarëve të Komisionit për Parandalimin dhe Mbrojtjen nga Diskriminimi.

Në axhendën e Komisionit për Sistemin Politik dhe Marrëdhëniet Ndër-Komunitare janë Raporti Vjetor për punën e Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit për vitin 2019, Strategjia Kombëtare për Parandalimin e Korrupsionit dhe Konfliktit të Interesit 2021-2025, Raporti Vjetor për Puna e Këshillit Gjyqësor të Republikës së Maqedonisë Veriore për vitin 2019, Raporti vjetor për punën e Komisionit Shtetëror për vendosjen në procedurën administrative dhe procedurën e punësimit në shkallën e dytë në vitin 2019, Raporti Vjetor i Agjencisë për Mbrojtjen e të Drejtës për Qasje të Lirë për Informimin Publik në vitin 2019, Raporti vjetor për punën e Këshillit të Inspektimit për vitin 2019 dhe Raporti Vjetor për punën e Agjencisë së Administratës për vitin 2019.

Komiteti i Marrëdhënieve Ndër-Komunitare duhet të krijojë një Agjendë për Aktivitete dhe të miratojë Programin e Punës të Komitetit për 2021.

Ligji për Bujqësinë, Pylltarinë dhe Ekonominë e Ujit ka 11 ligje në axhendën e tij. Deputetët do të diskutojnë ndryshimet në Ligjin për Material Riprodhues nga Llojet e Pemëve Pyjore, ndryshimet në Ligjin për Gjueti, ndryshimet në Ligjin për Peshkimin dhe Akuakulturën, ndryshimet në Ligjin për Cilësinë dhe Sigurinë e Plehrave, biostimuluesit dhe përmirësuesit dheu, ndryshimet në Ligjin për Prodhimin Bujqësor Organik, ndryshimet në Ligjin për Cilësinë e Produkteve Bujqësore, ndryshimet në Ligjin për Pyjet, ndryshimet në Ligjin për Ushqimet Bujqësore, ndryshimet në Ligjin për Shëndetin e Bimëve, ndryshimet në Ligjin për Ligji për shëndetin e bimëve në Inspektoratin Shtetëror për Bujqësi dhe Ndryshimet në Ligjin për Inspektimin e Pyjeve dhe Gjuetisë, të gjitha në leximin e parë

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Sot seanca të disa komisioneve parlamentare

 • 12/01/2021 at 08:31
  Permalink

  95252 417567Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? Im kinda paranoid about losing everything Ive worked hard on. Any recommendations? 700590

  Reply
 • 10/14/2021 at 21:54
  Permalink

  408242 391127Im not that considerably of a internet reader to be honest but your blogs genuinely nice, keep it up! Ill go ahead and bookmark your site to come back down the road. Cheers 355536

  Reply
 • 10/11/2021 at 10:42
  Permalink

  110488 499196I like what you guys are up too. Such smart work and reporting! Carry on the superb works guys I?ve incorporated you guys to my blogroll. I believe it will improve the value of my web web site 922809

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *