Rasti “Target-Fortesa”, prokuroria kërkon dënim maksimal

Me fjalët përfundimtare të mbrojtjes sot në Gjykatën Penale në Shkup  vazhdon procesi gjyqësor për përgjimin e paligjshëm “Target-Fortesa”.  Procesi gjyqësor për këtë rast ka filluar me 22 dhjetor të vitit 2017. Sipas prokurorisë, në fjalët përfundimtare në seancën e kaluar, ka theksuar se edhe përkundër të gjitha pengesave me të cilat janë përballur gjatë hetimeve kanë arritur të dëshmojnë se të akuzuarit e kanë kryer veprën për të cilën akuzohen dhe kërkoi dënime maksimale. als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Rasti “Target-Fortesa”, prokuroria kërkon dënim maksimal

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *