Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, dy të vdekur

Një avion ushtarak amerikan është rrëzuar mëngjesin e së premtes pranë pranë Aeroportit Rajonal Montgomery në Alabama. Autoritetet raportojnë se dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë e aksidentit. Forcat Ajrore deklaruan se avioni u rrëzua rreth orës 5:30 pas mëngjesit. Ai u ngrit në fluturim nga Misisipi dhe po shkonte në Tallahassee, Florida përpara se të rrëzohej ngjitur me aeroportin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

53 thoughts on “Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, dy të vdekur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *