Kryeministri Zoran Zaev udhëzime për porositjen e 100 mijë vaksinave Sputnik V

Po, ne do të porosisnim nga Sputnik, unë dhashë udhëzime pasi më njoftuan se ka një kapacitet për 100 mijë shtesë për të porositur nga atje. Pra, gjithçka që ekziston nga vaksina, ne kemi bërë porosi, marrëveshje, kemi vendosur kontakte me qëllimin përfundimtar për të mos ndërprerë procesin e vaksinimit ”, tha Zaev. Ai thotë se në koordinim me Ministrin e Shëndetësisë ka marrë informacione se ne kemi kapacitet sipas planit të parashikimit, dhe sipas marrëveshjeve të lidhura dhe avanseve të paguara për të bërë një porosi shtesë prej 100 mijë vaksinave që do të plotësonin planin dhe nuk do të krijoni një tepricë të vaksinave.
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

20 thoughts on “Kryeministri Zoran Zaev udhëzime për porositjen e 100 mijë vaksinave Sputnik V

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *