1 bitcoin = 1 kile ari

Tejkalimi i kufirit 58,000 dollarë, bitcoin theu një nga rekordet më mbresëlënëse në ekzistencën e tij – për një moment vlente më shumë se ari.

Kulmi i çmimit të bitcoin të dielën ishte 58,113.20 dollarë (për 1 bitcoin), dhe me ar ata shkëmbyen në 57,363.64 dollarë (për 1 kilogram). Pas një kulmi të tillë, bitcoin në disa orë përsëri “u mbyll” me rreth 55,000 dollarë.

Në kulmin e saj, vlera totale e tregut e bitcoin tejkaloi $ 1,000 miliardë për herë të parë. Me këtë ritëm, e gjithë bitcoin në botë vlen 10% të të gjithë arit të minuar në botë.

Paralelisht me çmimin rekord, kishte një transferim më të madh, në të cilin 4,501 bitcoin me një vlerë të përgjithshme prej $ 250 milion u transferuan nga llogaria Coinbase në një portofol të panjohur.

Në 24 orët e kaluara, një total prej 17,700 bitcoin me vlerë mbi 1 miliard dollarë janë minuar nga CoinBase.

Për të mos përmendur që bitcoin është duke u adhuruar nga Elon Musk, por kërcimi i tij i fundit u pasua nga një korrespondencë në Twitter nga Elon, me CEO të Schiff Gold Peter Schiff, në lidhje me ndryshimet dhe stabilitetin midis parave të dekretit (fiat) prapa së cilës qëndron një qeveri. ose banka qendrore dhe kriptovalutat pas të cilave kush e di kush

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

414 thoughts on “1 bitcoin = 1 kile ari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *