MPB zyrtarisht lëshoi urdhër arrest nacional

Ministria e Brendshme lëshoi ​​zyrtarisht një urdhër arresti kombëtar për Sasho Mijalkov, ish-drejtorin e UBK-së, i cili është zhdukur që nga dje pasdite, pasi policia i kërkoi të dorëzonte vendimin për arrest shtëpiak. “Mijalkov Sasho, nga babai Jordan, nëna Milka, e lindur me 15.09.1965 në Shkup, me vendbanim në rrugën Naroden Front Nr. 5-31 në Shkup, kërkohet me urdhër për lëshimin e një urdhri në Gjykatën Themelore Shkupi 1 KOK. – KR nr. 56/21, dhe në bazë të një vendimi të gjykatës me të cilin iu shqiptua masa e arrestit shtëpiak, për shkak të dyshimit të bazuar se ai kishte kryer një krim – “Keqpërdorimi i pozitës dhe autoritetit zyrtar “nën Art. 353, vepra penale “Shoqata kriminale” sipas nenit 394 dhe vepra penale “Marrja e një shpërblimi për ndikim të paligjshëm” sipas nenit 359 të Kodit Penal “, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Brendshme. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “MPB zyrtarisht lëshoi urdhër arrest nacional

  • 10/17/2021 at 15:49
    Permalink

    27380 532714I believe your suggestion would be useful for me. I will let you know if its function for me too. Thank you for sharing this beautiful articles. thanks a good deal 20079

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *