Përsëri rritje e çmime të derivateve në vend njofton KRE

Me një vendim të Komisionit Rregullator të Energjisë, nga sonte çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të rriten për 1.00 denarë / litër. Kështu, çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 64,50 denarë / litër, ndërsa çmimi i EUROSUPER BS-98 është 66,00 denarë / litër.

Çmimet me pakicë të EURODIESEL (DE V) dhe Vajit Ekstra të Lehtë të Familjes (EL1) rriten me 0,50 denarë / litër dhe kështu çmimi me pakicë i EURODIESEL (DE V) është 55,00 denarë / litër.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *