Remenski: Arratisja e Mijalkov goditje e madhe dhe turp për sistemin tonë të drejtësisë

Për mua, kjo nuk është e papritur dhe është një paralajmërim i madh për të ristrukturuar radhët e institucioneve sa i përket përgjegjësisë sa më shpejt të jetë e mundur, për çështjet e kësaj “mosndëshkimi të lejueshëm”. Nëse Target-Tvrdina ishte rasti që shumë e quanin “nëna” e të gjitha çështjeve, unë pyes veten se si Sasho Mijalkov dhe të gjithë të tjerët në proces nuk e morën vendimin në paraburgim. Lehtësia me të cilën Prokurori Publik dhe Gjykata, dhe natyrisht policia në fushën e parandalimit, injoron faktin se dënimi i kërcënuar në këtë rast lejoi Mijalkov të jetë i lirë dhe të presë vendimin dhe të mos ikë. Sasho Mijalkov duhej të ishte në paraburgim gjatë gjithë kohës ndërsa çështja po zhvillohej, por jo vetëm për përgjimet e paligjshme, por edhe për shumë raste që tani do të aktualizohen, tha në konferencën e Utrinski prof. Frosina Remenski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Remenski: Arratisja e Mijalkov goditje e madhe dhe turp për sistemin tonë të drejtësisë

  • 08/02/2021 at 08:52
    Permalink

    Hey very nice website!! Man .. Excellent .. Amazing .. I will bookmark your web site and take the feeds also…I’m happy to find numerous useful info here in the post, we need work out more strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . .

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *